Recent Posts
Recent Comments
YG 100% Original – TWF10, Wrench, TWF10 1 pcs
$7.29 Original price was: $7.29.$3.65Current price is: $3.65.
| Brand | YG |
|---|---|
| Designation | TWF10 |
| Type | Torx Wrench For -Xmill |
| Model # | TWF10 |
| For Tool Holder Series # | i-Xmill |
| Bar Series | i-Xmill |
| Clamping Method | Torx |
| Cutter Diameter | 1/2" |
| Prop. 65 | Yes |
| Torx Key | TWF10 |
| Wrench No. | TWF10 |
| Country of Origin | IMPORT |
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 18 × 4 cm |
Related products
-
ZCC AL-2B-R6.0 Indexable End Mill | Aluminum
$36.88Original price was: $36.88.$24.59Current price is: $24.59.Add to cartZCC AL-2B-R6.0 – End Mill The ZCC AL-2B-R6.0 is a high-performance end mill designed for general machining of aluminum. Features advanced tin coating technology for superior wear resistance and extended tool life. Parallelogram 85° insert geometry provides optimal performance. Find deals and low prices on blade for cutting metal at Amazon.com. Free shipping on qualified …
-
ZCC AL-2B-R1.0 Indexable End Mill | Aluminum
$9.48Original price was: $9.48.$6.32Current price is: $6.32.Add to cartZCC AL-2B-R1.0 – End Mill The ZCC AL-2B-R1.0 is a high-performance end mill designed for general machining of aluminum. Features advanced tin coating technology for superior wear resistance and extended tool life. Parallelogram 85° insert geometry provides optimal performance. Find deals and low prices on aluminum sheet cutting tool at Amazon.com. Free shipping on qualified …
-
ZCC AL-2EL-D3.0 Indexable End Mill | Aluminum
$9.13Original price was: $9.13.$6.09Current price is: $6.09.Add to cartZCC AL-2EL-D3.0 – Milling End Mill The ZCC AL-2EL-D3.0 is a high-performance milling end mill designed for general machining of aluminum. Features advanced tin coating technology for superior wear resistance and extended tool life. Parallelogram 85° insert geometry provides optimal performance. Browse & discover thousands of brands. Read customer reviews & find best sellers. Find …
-
ZCC AL-2E-D2.0 Indexable End Mill | Aluminum
$5.09Original price was: $5.09.$3.39Current price is: $3.39.Add to cartZCC AL-2E-D2.0 – Milling End Mill The ZCC AL-2E-D2.0 is a high-performance milling end mill designed for general machining of aluminum. Features advanced tin coating technology for superior wear resistance and extended tool life. Parallelogram 85° insert geometry provides optimal performance. Find deals and low prices on aluminum cutting tool at Amazon.com. Browse & discover …
Archives
Reamrk
- No categories




Reviews
There are no reviews yet.